On-line poradňa pre všetkých s poruchami príjmu potravy

Prvá na Slovensku

Pre ženy, mužov aj deti

Áno, aj deti môžu mať problém s príjmom potravy

Pomôžeme Vám zistiť, čo sa s nimi deje 

Povedieme Vás cestou k ich uzdraveniu

Odmietanie a vynechávanie jedál, strata hmotnosti, extrémne cvičenie, zvracanie, alebo naopak prejedanie sa, či nočné „bielenie“ chladničky... Všetko môžu byť príznaky závažných ochorení, ako sú mentálna anorexia, bulimia, či záchvatové prejedanie, a to rovnako u detí, aj u dospelých.
Napíšte nám. Tím skúsených terapeutov našej online poradne je pripravený pomôcť vám problém identifikovať a riešiť.


Porucha príjmu potravy sa často začína nenápadne v snahe schudnúť, dosiahnuť dokonalú postavu či v prípade detí vyrovnať sa ostatným deťom na športovisku. V každom z týchto prípadov zbystrite pozornosť a ozvite sa nám. Komunikácia medzi klientami a terapeutmi na Zvládneš to sa odohráva v bezpečnom prostredí, dôverne a diskrétne.

Ako vám môžeme pomôcť

Rýchlym kontaktom získate možnosť jednorázovej výmeny e-mailu s odborníkom. Poskytne Vám napríklad odpoveď na otázku, či je Váš problém, alebo problém Vašeho dieťaťa s jedlom, extrémnym cvičením, či diétnym chovaním nutné riešiť s odborníkom. Pomôžeme Vám identifikovať, či je prítomné riziko mentálnej anorexie, bulimie alebo záchvatového prejedania.

chcem rýchly kontakt

Pri konzultácii naši vnímaví terapeuti poskytnú hlbší vhľad do problematiky. Výmenou troch e-mailov sa dozviete viac o Vašich ťažkostiach a zmapujete ich závažnosť. Terapeut môže presnejšie odhadnúť diagnózu. Záverom konzultácie načrtneme liečebné možnosti. Vyskúšate si tiež, či Vám forma písaného kontaktu s odborníkom vyhovuje. Nebojte sa byť otvorení, komunikácia prebieha v bezpečnom prostredí medzi Vami a terapeutom.

Chcem konzultáciu

Textová terapia je najintenzívnejšou formou spolupráce. S terapeutom môžete komunikovať na dennej báze a prerušiť začarovaný kruh porúch príjmu potravy: nechutenstvo, hladovanie a prejedanie sa, nočné jedenie, extrémna kontrola čísla na váhe, či neustále počítanie kalórií. Každým dňom sa posuniete na ceste k Vášmu uzdraveniu alebo k uzdraveniu Vašich detí a blízkych.

Chcem textovú terapiu

Posledné články

Prevencia porúch príjmu potravy

Prevencia porúch príjmu potravy

Zmyslom tohto článku je hlavne upozorniť na to, že s poruchami príjmu potravy sa dá bojovať na niekoľkých úrovniach a je potrebné všetky tieto úrovne využiť. Nezanedbajte to, čo máte vo svojich rukách!

Dozvedieť sa viac
Prevencia

Prevencia

Prevencia sa často spája s tzv. **zdravým životným štýlom**, ktorý zahŕňa racionálne stravovanie, primeraný pohyb, odpočinok a duševnú hygienu. V dnešnej dobe je v rámci prevencie často skloňované aj očkovanie. Čo z toho sa dá využiť v prevencii mentálnej anorexie, či bulímie?

Dozvedieť sa viac
Textová terapia

Textová terapia

V marci 2020 preto vydala Európska asociácia pre psychoterapiu a následne jej jednotlivé sekcie odporúčania pre vedenie on-line terapie (https://www.europsyche.org/special-information-covid-19/). On-line terapia má 4 podoby: telefonický hovor, videokonferencia, štruktúrovaná e-mailová komunikácia a terapia pomocou výmeny textových správ (chat).

Dozvedieť sa viac

Náš instagram